بهترين روغن ضد پيری برای پوست صورت چیست

روغنی که می تواند از پیری پوست جلوگیری کند

salamatmag 2 25 300x150 بهترين روغن ضد پيری برای پوست صورت چیست

 

در این مقاله در سلامت مگ به  اینکه بهترين روغن ضد پيری برای پوست صورت چیست می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

روغن اسطوخودوس لطیف اما قوی هست. بوی فوق العاده خوبی هم داشته است. این روغن به تولید آنتی اکسیدان و التیام سریع تر پوست کمک خواهد کرد و از آن استفاده های زیادی خواهد شد، از زخم های کوچک گرفته تا سوختگی های سطحی. خاصیت آنتی باکتریایی این روغن، زخم را تمیز نگه خواهد داشت.

 

 

روغن نارنج

 

روغن نارنج را زمانی که به صورت موضعی استفاده کرده اید موجب بهبود گردش خون و خاصیت ارتجاعی پوست شده است و به همین دلیل نیز شهرت یافته هست. از این روغن برای کمبود لکه های روی پوست استفاده خواهند کرد. خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی، آن را تبدیل به روغنی برای جلوگیری و درمان آکنه کرده هست. روغن نارنج را با کمی کرم پوست مخلوط کنید و مستقیم روی پوست بمالید و یا می توانید مقداری از آن را در آب رقیق بکنید و به عنوان شوینده صورت مصرف کنید.

 

 

مبارزه با پیری پوست

 

روغن های عادی، موجب شوند پوستتان بیش از هر وقت دیگری بدرخشد و جوان مانده باشد

روغن کندر را از قدیم برای بخور در مراسم مقدس مصرف میکردند. این روغن طبیعی که آن را از شیره نوعی درخت کندر گرفته اند برای از بین بردن لکه های پیری روی پوست و ناهماهنگ بودن رنگ پوست مصرف کرده اند. خاصیت قابض این روغن، پوست را سفت کرده است در نتیجه نشانه های چین و چروک و شل شدگی پوست به حداقل رسیده است. مقداری روغن کندر را به هر نوع روغن نرم کننده دیگری مثل روغن نارگیل اضافه بکنید و روی پوست خود قرار داده و بمالید.

 

 

روغن چوب صندل

 

روغن چوب صندل یکی از روغن های طبیعی گران قیمتی می باشد که از قلب درخت صندل گرفته شده است. درخت صندل فقط در بعضی نقاط دنیا رشد کرده است. در زمان های قدیم این روغن به دلیل خواص ضد پیری و ترمیمی پوستش فقط مورد استفاده اشراف بوده است. روغن چوب صندل به نرم کردن خطوط روی پوست و چین و چروک ها کمک کرده است، و نیز بدون کوچک ترین زخمی آسیب های پوستی را التیام خواهد بخشید.

 

salamatmag 1 32 300x150 بهترين روغن ضد پيری برای پوست صورت چیست

 

روغن هسته زرد آلو

 

روغن هسته زردآلو از مغز درون هسته زردآلو گرفته شده است. این روغن سرشار هست از اسید لینولنیک، اسید چربی که بازسازی سلول های پوست را بهبود خواهد بخشید. روغن هسته زردآلو همچنین سرشار هست از ویتامین های A و E که موجب شده است این روغن سبک و غیر چرب به یک آبرسان عالی برای پوست و منبعی عالی از آنتی اکسیدان تبدیل بشود. آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مبارزه کرده است و سنتز کلاژن را بهبود بخشیده اند.

 

 

روغن گل شمعدانی

 

روغن گل شمعدانی را ترمیم میکنند لکه های پوستی بدانید، به ویژه آفتاب سوختگی هایی که موجب پیری پوست شده هست. این روغن طبیعی گردش خون زیر جلدی را بهبود خواهد بخشید که در مقابل به بافت پوست کمک کرده است تا بازسازی بشود و چین و چروک ها را درمان بکند. روغن گل شمعدانی ضد التهاب است و خاصیت روشن کنندگی پوست داشته است.

 

 

روغن درخت سرو

 

روغن درخت سرو از درخت های همیشه سبز سرو گرفته خواهد شد و خاصیت قابض فوق العاده قوی داشته است در نتیجه به سفت شدن پوست کمک خواهد کرد. این روغن نیز به گردش زیر پوستی خون و لنف و آرام شدن مشکلاتی نظیر رگ های واریسی، وریدهای عنکبوتی و سلولیت کمک خواهد کرد. خاصیت ضد التهابی قوی اش، احتباس مایعات را که موجب ورم در صورت و اندام می شود کم میشود. روغن سرو و نیز ضد باکتری بوده هست و می تواند جلوی عفونت پوست، زخم و آکنه را بگیرد

 

 

درمان با روغن

 

موها را از اطراف گردن کناری بزنید و دو حوله برای حفاظت لباسهایتان آماده بکنید. به آهستگی ۵ قاشق غذاخوری روغن بادام زمینی را حرارت داده. دو تکه پارچه نخی که بزرگی آن برای پوشاندن اطراف و دور تا دور گردن مناسب بوده هست تهیه بکنید. این پارچه ها باید قابلیت جذب خوبی داشته باشند. پارچه اول را درون روغن خیس بکنید. بعد روغن اضافی آن را فشار بدهید و این پارچه تقریباً داغ را اطراف گردن کاملاً بسته و مدتی دراز بکشید. همین که خنک شدن پارچه از دستمال دوم که داغ است استفاده بکنید. این کار را دو بار در هفته و به هر زمانی که مایل می باشید استفاده بکنید.

 

salamatmag 3 19 300x150 بهترين روغن ضد پيری برای پوست صورت چیست

 

روغن زیتون

 

زیتون در نقاط مدیترانه ای رشد کرده است. منطقه ای که قدیمی ترین تمدن استفاده از زیتون از آنجا آغاز شده هست. آنها زیتون را فشرده و برای پخت و پز و نیز به عنوان یک ماده آرایشی جادویی و مطلوب استفاده میکنند. زمانی که کلد کرم (کرم تمیز کننده و نرم کننده) در ۲۰۰۰ سال قبل اختراع شده است روغنی که اساس آن را تشکیل داده هست روغن زیتون بوده هست اولین عطرها از گلهای خوشبو درست شده اند که در روغن زیتون خیسانده خواهند شد تا رایحه خوش آنها جریان پیدا بکند. روغن زیتون برای  نگهداری پوست، مو و نیز برای نرم کردن مهای شکننده و نرمی گردن که به راحتی دچار چین و چروک شده است فوق العاده می باشد.

 

 

نگهداری مو

 

یک نرم کننده قدیمی برای موها درمان با روغن داغ هست که پیش از شامپو کردن انجام بدهید.

در یک دیگ بخار پز یک فنجان روغن زیتون خالص را حرارت بدهید  و آن را روی لایه های مو و ریشه مالیده. سر را با یک حوله بپیچید و روغن را ساعتها بر روی موها نگاه داشته اید یا اگر موها فوق العاده خشک، ترد و یا شکننده می باشند تمام طول شب و قبل از شستن موها آنرا حفظ بکنید.

 

 

مراقبت پوست

 

در طول زمانی که موها را روغن داغ می مالید فقط از روغن بادام گرم (مایل به ولرم) بر روی پوست مصرف بکنید. روغن گرم را روی پوست ناحیه گردن مالیده تا چروکهای گردن و پوست خشک را نرم بکند و یا مانع از به وجود آمدن چروکها شده باشد.

 

.

نوشته بهترين روغن ضد پيری برای پوست صورت چیست اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.