کم درد ترین نوع زایمان

زایمان بدون درد چگونه است

salamatmag 1 65 300x150 کم درد ترین نوع زایمان

 

در این مقاله در سلامت مگ به کم درد ترین نوع زایمان پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

یک محقق در این باره چنین می گوید در كشورهای غربی به ویژه كشورهای اروپایی مثل هلند، اتریش و انگلستان از این روش استفاده شده هست، افزود: مادرانی كه تجربه استفاده از این تكنیك‌ها را داشته اند عمدتا رضایت زیادی از زایمان طبیعی داشته اند و نوزادان آنها نسبت به نوزادان سزارینی آرام‌تر می باشند و بی‌قراری كم‌تری داشته اند.این محقق در ادامه میگوید: علاوه بر زایمان فیزیولوژیك زایمان‌های بدون درد با دارو، مانند بی‌حسی اپیدورال یا اسپینال زایمان طبیعی و بدون درد را برای مادر فراهم خواهد کرد.

 

به گفته او، این زایمان با تزریق داروی بی‌حسی در ستون مهره‌ها صورت خواهد گرفت كه در بیمار بی‌دردی كاملی را به وجود می اورد.وی با بیان اینكه زایمان با بی حسی اپیدورال امکان دارد عوارضی هم در پی داشته است، افزود: سردرد، افت فشار خون و برخی از آسیب‌های موقتی در ناحیه اندام‌های تحتانی از عوارض این نوع زایمان می باشند كه قابل برگشت بوده و به هیچ وجه نگران‌كننده نبوده است.وی ادامه داد: عارضه دیگری كه این زایمان داشته است این است كه چون مادر احساس فشار و درد نداشته معمولاً مرحله دوم زایمان طولانی خواهد کشید.

 

متخصصان می گویند: مستندات مبتنی بر شواهد علمی و متخصصین خانوم ها و مامایی عمل سزارین انتخابی را به شدت نهی میکند و معتقدند تنها در مواردی كه جان مادر یا نوزاد در خطر هست باید برای سزارین اقدام بکنید زیرا عوارض زیادی با سزارین انتخابی در بیمار و نوزاد وی به وجود خواهد امد.به گفته او، سزارین انتخابی كه در آن از پیش از زمان تولد نوزاد بدون علت علمی و تنها به خواسته مادر یا پزشک و ماما تعیین شده است عوارضی مثل نارسی نوزاد را در پی خواهد داشت.

 

salamatmag 2 50 300x168 کم درد ترین نوع زایمان

 

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که بهترین نوع زایمان چه نوع زایمانی است  شما مخاطبین عزیثز برای رسیدن به پاسخ این سوال می توانید به پست بهترين نوع زايمان کردن مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

وی در خصوص استقبال مردم از زایمان بدون درد و زایمان فیزیولوژیك، گفته است: خانواده‌ها به خوبی ازمزایای زایمان طبیعی مطلع هستند، اما متاسفانه چون زایمان بدون درد و زایمان فیزیولوژیك نیازمند حضور نفر به نفر یك ماما به ازای یك مادر باردار هست و بیشتر بیمارستان‌ها این امكانات را نداشته است، دسترسی مادران به این مراکز محدود سهت دلیل دیگر عدم سرمایه‌گذاری بیمارستان‌‌ها برای گسترش شرایط زایمان فیزیولوژیک، غیرواقعی بودن تعرفه‌های زایمانی می باشد، زیرا تعرفه‌های زایمانی به حالت گلوبال و جمعی هست در صورتی كه اگر قرار بود مراقبت نفر به نفر باشد، تعرفه زایمان‌ها خیلی باید بیشتر میشد تا مراكز درمانی به خصوص مراكز خصوصی بتوانند شرایط این نوع زایمان‌ها را فراهم بکند.

 

پیشنهاد ما این می باشد كه استانداردسازی نیروی انسانی در مرکز های زایمانی چه در بخش خصوصی و چه در مراكز دولتی هر چه سریعتر نهادینه بشود تا شرایط مراقبت نفر به نفر از مادران باردار در طی زایمان به وجود اید، و نیز سازمان‌های بیمه‌گزار باید از سطح یك كه پزشك خانواده هست تا سطح سه كه زایمان‌های پرخطر هست، خدمات مامایی را تحت پوشش قرار داده باشد.

 

وی گفته است: با توجه به سیاست‌های کلان کشور مبنی بر به وجود اوردن تسهیلات برای خانواده‌هایی که مایل به داشتن فرزند بیشتر داشته اند اگر مادری كه تجربه سزارین داشته بخواهد بیش از یك بچه داشته باشد، به علت مشكلات و عوارضی که تجربه کرده هست به راحتی نمی‌پذیرد تا خانواده‌اش را گسترش بدهد، در نتیجه وظیفه دولت (وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه‌گذار) هست تا با حمایت از حرفه مامایی و تسریع در ارتقای کیفی و کمی مراکز زایشگاهی شرایط زایمان‌های طبیعی بدون درد را آسان‌تر کند.

 

هم اکنون مراكزی كه به نام بیمارستان‌های دوستدار مادر معروفند و زایمان فیزیولوژیک و یا زایمان طبیعی بدون درد انجام داده اند، به ویژه در بخش خصوصی خیلی محدودند که یکی از علت های آن کمبود ماما هست.وی در پایان اظهار میکند: حالا اقبال عمومی به خصوص در قشر تحصیل كرده نسبت به زایمان بدون درد و زایمان فیزیولوژیك بسیار می باشد كه با افزایش امكانات مراكز زایشگاهی و حمایت دولت در حفظ استقلال حرفه‌ای ماماها و استفاده از توان مدیریتی آنان امیدواریم کودکان کشور قادر باشند از موهبت الهی تولد به روش طبیعی بهره‌مند بوده باشند

 

طب سنتي و گياهي ما مثل بقيه موارد پزشکي براي اين موضوع نيز راه‌حل داشته اند و مصرف گياهاني را به خانوم های باردار پيشنهاد داده اند که بتوانند زايمان کم دردتري را تجربه بکنند.

 

در مورد آمادگي براي زايمان و انجام يک زايمان راحت و شاید تسکين درد بعد از زايمان، طب سنتي راهکارهاي خودش را داشته باشد. براي آماده شدن مادر و راحت‌تر شدن زايمان، در هفته‌هاي اخرین بارداري گياهان گوناگونی کمک‌کننده می باشند

 

salamatmag 3 39 300x200 کم درد ترین نوع زایمان

 

دانه خاکشير مي‌تواند به زايمان راحت کمک بکند

 

شايد ندانسته باشید که دانه خاکشير قادر است به زايمان راحت شما کمک بکند! الان که فصل گرماست و خوردن نوشيدني‌هاي خنک بسيار رایج است، مي‌توانيد براي راحتي زايمان خود روزانه چند ليوان شربت خاکشير بخورید.

 

دم نوشي که از اين گل زيبا و خوشبو به دست امده است که موجب تسکين دردهاي زايمان و انجام يک زايمان راحت خواهد شد. خوردن روزانه سه فنجان از دمنوش اين گل در روزهاي نزديک به زايمان براي شما بسيار خوب هست.

 

استفاده از برخي از گياهان در دوران بارداري با احتياط انجام شده است، زيرا اين گياهان با خاصيتي که داشته اند موجب سقط جنين شده اند اما همين گياهان اگر در ماه‌هاي آخر بارداري مصرف بشوند نه تنها ديگر خطري ايجاد نخواهند کرد بلکه موجب تجربه يک زايمان راحت توسط مادر خواهند شد. يکي از اين گياهان رازيانه می باشند که توصيه شده اند در ماه آخر بارداري هر روز مصرف بشوند.

 

بیشتر خانم‌ها اين ادويه خوش عطر و خوش‌رنگ را به عنوان عاملي براي سقط جنين شناخته اند. درست هست که مصرف بي‌رويه و متناوب زعفران در دوران بارداري خطرناک هست و مي‌تواند موجب سقط جنين بشود اما در زمان نزديک به زايمان اين طلاي سرخ مثل يک درمانگر کار را براي شما آسان خواهد کرد؛ چاي زعفران، شربت زعفران يا استفاده از آن همراه با زرده تخم‌مرغ به راحت‌تر میشوند زايمان شما کمک خواهد کرد.

 

 

تهيه دمنوش از اين گياه و استفاده از آن به حالت روزانه براي زايمان راحت مفيد هست.

 

استفاده از دمنوش برگ خطمي به حالت روزانه براي زايمان راحت مفيد می باشد

 

آب شنبليله را گرفته و با آن واژن را شست‌وشو بدهيد. و نیز مي‌توانيد از گل شب بو جوشانده تهيه بکنید و با استفاده از آن منطقه واژن را شستشو دهید. اين کار به زايمان راحت‌تر شما کمک خواهد کرد.

 

 

نوشته کم درد ترین نوع زایمان اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.